ساخت سوله در اصفهان-ساخت سوله با تیرآهن

ساخت سوله با تیرآهن

ساخت سوله با تیرآهن

ساخت سوله با تیرآهن ، در سوله سازی از ورق های با ضخامت پروفیل، نبشی، تیرآهن، انواع ورق های پوششی، عایق ها، رنگ و پیچ و مهره و … استفاده می گردد.

نوع متریالی که در ساخت انواع سوله از آن استفاده می شود و مرغوب و نامرغوب بودن این مصالح تأثیر مستقیم بر روی کیفیت سوله و طول عمر مفید آن خواهد داشت.

اکثر سوله سازان برای ساخت و اجرای سوله از فولاد st37 استفاده می نمایند. می توان از انواع دیگر تیرآهن و فولاد که مقاومت بیشتر یا کمتری داشته باشند نیز برای ساخت سوله استفاده نمود که این مورد بر روی هزینه سوله تأثیرگذار خواهد بود.

برای ساخت سوله ارزان باید ساخت سوله با تیرآهن سبک تر که دارای مقاومت به نسبت کمتری است استفاده شود. و این مورد نیز بسته به این موضوع که سوله در کجا نصب و پیاده سازی می گردد و چه کاربری دارد تعیین خواهد شد.

ممکن است شرایط جغرافیایی مکانی که سوله قرار است در آن نصب گردد به صورتی باشد که امکان اجرای سوله سبک وجود نداشته باشد.

 

ساخت سوله

در ساخت سوله با تیرآهن برای پوشش سقف سوله می توان از مصالح مختلفی مانند ساندویچ پانل ها، ورق های گالوانیزه، پلی کربنات یا ایرانیت، فایبر گلس و … استفاده نمود. همچنین برای عایق کاری سقف سوله نیز پشم شیشه، پشم سنگ، فوم و … مورد استفاده قرار می گیرند.

برای پوشش بدنه سوله ساخته شده نیز بهتر است به جای دیوار کشی از مصالح مختلف برای پوشش دیوار مانند سقف استفاده نمود، استفاده کردن از مصالح باعث عایق بندی بهتر دیواره های سوله می گردد.

سرعت اجرای دیوار کشی سوله را بالا می برد، باعث سبک تر شدن سوله و در نتیجه ارزان تر شدن آن می گردد، مقاومت و استحکام بالاتری را برای سوله به ارمغان می آورد، محیط سوله را زیباتر خواهد کرد و در صورت بروز آسیب به آسانی قابل تعویض و قابل بازیافت خواهد بود.

بنابراین بهتر است در ساخت سوله با تیرآهن در انواع سوله ها مانند سوله ورزشی، سوله گاوداری، انبار، سوله های تولید و صنعتی این موارد جهت بهینه سازی و بهبود کیفیت سوله ها در نظر گرفته شوند.

 

هزینه ساخت سوله با تیرآهن

با توجه به این موضوع که هزینه ساخت و سازه در مواردی که مرتبط با دام و کشاورزی هستند در خصوص بهینه بودن دارای اهمیت بالایی است به همین دلیل افرادی که در این حوزه های کاری مشغول به فعالیت می باشند به جای ساخت انواع مختلف سازه های صنعتی رو به ساختن سوله ها برای استفاده در این موارد نموده اند.

هزینه ساخت سوله گاوداری بسیار پایین تر از هزینه ساخت ساختمانی خواهد بود که به این منظور و به صورت معمولی ساخته شود.

در این موارد ساخت سوله با تیرآهن بسیار مطلوب و ایده آل به نظر می رسد و همچنین با توجه به شکل ظاهری سوله ها که دارای دهانه بزرگی هستند و می توانند در مساحت های بالا ساخته شده و مورد استفاده قرار گیرند برای استفاده در این نوع حوزه ها بسیار مفید خواهند بود.

در ساخت سوله با تیرآهن می توان به جای استفاده از تیرآهن معمولی از تیرآهن لانه زنبوری نیز استفاده نمود.

 

مطالب مرتبط:

 

سئو سایت در اصفهان، بهینه سازی سئو سایت در اصفهان

Rate this post